Вівторок, 20.03.2018, 08:59
Вітаю Вас Гість | RSS

Середня загальноосвітня школа № 9 м. Львова

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 107
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Знаменні та памятні дати

27.01.2017 у школі відбудеться "Шкільна коляда" це свято на якому наші учні зможуть проявити себе в ролі колядників. Запрошуємо вас на наше дійство яке відбудеться у спорт залі об 11:00 свято розпочнуть наші маленькі учні (1-4 каси), а об 13:00 свято продовжать старшокласники (5-11 каси).

                                                              День Гідності і Свободи

 

 

 

Президент України Петро Порошенко підписав укази про щорічне відзначення 21 листопада Дня гідності і свободи, а 22 січня – Дня соборності України (раніше 22-го січня в Україні відзначали День соборності та свободи).
   21 листопада 2013 року уряд України вирішив зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС (підписання мало відбутися 28-29 листопада на саміті Східного партнерства у Вільнюсі). Пізно ввечері на знак протесту проти такого рішення уряду на майдані Незалежності в Києві почали збиратися люди. Спонтанний народний протест розвинувся в добре організовану національну революцію, яка, у кінцевому рахунку, зосередилася в столиці. Революцію було названо Євромайданом, але цей термін передавав її суть тільки до ночі з 30 листопада на 1 грудня, коли за наказом українського режиму протестувальників розганяв спеціальний поліційний підрозділ «Беркут». З цієї ночі Європротест перетворився на Єврореволюцію — боротьбу за людську та національну гідність громадян України. Дуже вдало сказано, що, шукаючи Європу, ми знайшли Україну.
   Єдиний символ Революції гідності – прапор України. Єдиний духовний помічник – національний гімн.
   Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Передовсім вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. «Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був святом свободи, і революція 2013 року, Революція гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи», – цитує Президента П.Порошенка прес-служба глави держави.

 

Заходи

до Дня Гідності та Свободи

№ п/п

Тема заходу

Місце проведення

Дата

Відповідальний

1.

Радіогазета

СЗШ № 9 

20.11. 2015р.

Класні керівники

2.

Виставка стіннівок

СЗШ № 9

16.11-27.11.2015р.

Класні керівники

3.

Виховні години до Дня Гідності та Свободи

СЗШ № 9 ауд.318

16.11-20.11.2015р

Класні керівники

4.

 

 

Усний журнал на тему «Народження нації»

СЗШ № 9 ауд.318

20.11.2015р.

 

 

Вчителі історії

 

 

Виховна година до дня пам’яті Героїв Крут

Є в українській історії події, які стали знаковими, стали символічними. Такою подією є героїчна смерть молодих захисників Української Держави, яка заявила світові, що вона хоче бути господарем у своїй хаті. Так здекларував IV універсал Центральної Ради, проголошений 22 січня 1918 року. У ньому зазначалося: «…віднині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною Державою Українського Народу».
А вже через 7 днів, 29 січня 1918 року чужинецька орда хлинула на Україну. Основні українські військові сили залишилися в Києві, бо робітники, обдурені більшовиками, хотіли повалити Центральний уряд, законний уряд Української держави. І вони, 600 юнаків, із Українського студентського Січового Куреня та І Української Юнацької (юнкерської) школи імені Богдана Хмельницького та студенти високих шкіл, гімназисти і учні інших шкіл – пішли… Пішли, коли вдарив останній час, коли Україну більше захищати не було нікому…
Не будемо вдаватися в історичні екскурси і задаватися питанням: Хто винен і чому? Історія знає, хто і чому…(пророки пацифізму М.Грушевський, В.Винниченко). Але від того не тьмяніє подвиг горстки юнаків проти великої навали більшовиків… Пішли і полягли… Чи ж вони не знали, що йдуть на смерть? Чи ж вони не хотіли жити й бачити, як молода держава буде рости і цвісти?.. А вони таки пішли… вони всі принесли на жертву Батьківщині свою молодість, радість, щастя, невтишиме горе рідних і молоді свої життя… Воістину виконали заповіт Сократа: «Яка б не була для тебе жорстока Батьківщина, яких би жертв вона не вимагала від тебе, мусить вона бути для тебе дорожча за батьків, миліша за дітей».


 Юні герої були саме так виховані, виховані українськими матерями. Вони, київські матері, виряджали січневого дня своїх синів на станцію Крути. Без сліз і стогону поблагословили своїх хлоп’ят на смерть і подвиг. Це вже потім будуть голосіння і сльози… Потім, коли після тимчасового вигнання більшовицьких окупантів з Києва виїдуть матері на станцію Крути, щоб розшукати до невпізнання понівечені тіла своїх дітей… Що ж так розлютило п’яних балтійських матросів і петербурзьких кримінальників? Галичанин Сашко Пипський, один http://kampot.org.ua/imag/kursoru/kozak.gifз 27 полонених героїв, приготованих до розстрілу, до пущення «в расход», сильним голосом почав: «Ще не вмерла…». Її підхоплюють товариші, й пісня могутніє й котиться, як крилата звіста кращого Завтра… Голосні постріли заглушили спів. Скошеним квітом падають без зітхань останні герої на ту землю, якій клялись в останню хвилину добути свободу, віддати душу й тіло.І в тій хвилині на Північ, до Москви, лине телеграфічне повідомлення: «Дорога на Київ вільна! Приказ виконано! Україну втопимо в морі крові! Ждемо на дальші прикази!». 19 березня на Аскольдовій могилі ховали їх, як писав П.Тичина, «30 мучнів українців, славних, молодих…»

На Аскольдовій могилі

Український цвіт! –

…………………….

На кого завзявся Каїн?

Боже, покарай! –

Понад все вони любили

Свій коханий край.

Ховали велично… Так постала друга, крім Тарасової, свята могила над Дніпром, яка мала промовляти: «Подорожній, розкажи землякам, що ми вмерли, вірно сповнивши закон…».
Але… Не так сталося як гадалося…«Горе народові, що забуває своїх героїв». 1936 року, в рік наростання обертів сталінської терористичної машини, була зруйнована Аскольдова могила. Навіть мертвих – боялася комуністична влада юних борців за незалежність України: могилу по-бандитському «закатали під асфальт», а пам'ять покрила болотом брехні й наклепів. Але пам'ять про Героїв Крут не завмирала. Про них пам’ятали у Львові: їх відзначали як українське всестудентське свято (1932 р.).
Урочисті академії створювали українці діаспори. Митрополит Іларіон (Іван Огієнко) у Вінніпезі разом зі студентами богословського факультету Колегії Св. Андрея щорічно відзначали цю сумну, але й водночас величну дату!

 

Меморіал пам'яті героїв Крут

Уроки Крут – повинні бути усвідомлені сучасною владою й усім громадянством:
1) Держава повинна дбати про свою безпеку і про належний рівень своєї армії;
2) Лише національні моральні підвалини повинні бути в Українських Збройних силах;
3) Уроки Крут повинні бути пріоритетними у вихованні сучасної молоді, зомбованої трилерами та маскультурою;
4) Урок відповідальності політиків за свої гасла. І досі не можуть з’ясувати, хто віддав наказ виступати юнакам. «Крути. Народини нового Українця». Так назвав свою брошуру Євген Маланюк (1941 р.). Новий українець, громадянин Незалежної України, - це передусім великий патріот, свідомий громадянин, який сповідує ті ідеали, за які вмирали юні герої Крут – свободу, волю, рідну землю…

 

Братська могила воїнів, що загинули під Крутами


Наш земляк Микола Луків написав у вірші «Крути»:

Ще юнаки, ще майже діти,

А навкруги і смерть, і кров.

«На порох стерти, перебити!» -

Іде на Київ Муравйов.

Полків його не зупинити,

Та рано тішаться кати:

Коли стають до зброї діти,

Народ цей – не перемогти!


«Ой ви, Крути, засніжені Крути,І нехай сучасні вчені-історики розмірковують про міфи і правду Крутянської битви, ніхто не поставить під сумнів високий героїзм і патріотичну самопожертву юних борців за ідею, відданих захисників національної справи.

Наше горе і праведний клич,

Нам ніколи про вас не забути…»

Ні, вони не полягли, вони – безсмертні…!

Та й крізь асфальт зорять сьогодні їхні мертві очі на маєво синьо-жовтих прапорів незалежної України над Києвом! Тих прапорів, за які вони віддали свої життя!
Та й крізь асфальт чують вони знову золотий гомін волі й розкрилене «Ще не вмерла Україна!». Поки житиме хоч одна українська сім’я (вірю і впевнена), батько промовлятиме:

«Молися, сину, за Вкраїну.

Його замучили колись…».

Так буде, так є, так повинно бути!

Слава Україні!

 

 

 

Заходи щодовідзначення подвигу героїв бою підКрутами

 

№ з/п

Форма виховноїдіяльності

Термінвиконання

Відповідальні

1

Бібліотечна виставка «Нас було тільки триста»

25.01 - 29.01.2016

Шкільний бібліотекар

2

Виховні години «Вони загинули за Україну: бій під Крутами», «Історична драма «Крути», « Пам’яті Крутів»

25.01 - 29.01.2016

Класні керівники

5-11кл.

3

Стінгазети «Крути - наша слава, наша історія»

29.01 2016.

Учні 9 класу

 

 

 

 

 

Заходи до Дня Соборності та СвободиУкраїни

№ з/п

Форма виховноїдіяльності

Термінвиконання

Відповідальні

1

Тематична виставка в бібліотеці «З Україною в серці»

20.01 - 22.01.2016

Шкільний бібліотекар

2

Тематичні години спілкування «Рідний край, де ми живем, Україною зовем»

20.01 - 22.01. 2016

Класні керівники

 1-4 кл.

3

Тематичн ігодини спілкування «Ідея Соборності України: минуле, сучасне, майбутнє»

20.01 - 22.01.

Класні керівники

5-11 кл.

4

Виставка дитячих малюнків « Я славлю свою рідну Україну»

До 22.01.

Класні керівники

5

Уроки патріотичного виховання « Славетний день в історії України»

20.01 – 22.01.

Класні керівники

1-11кл.

6

Випуск стіннівки «День Соборності та Свободи України»

До 22.01.

Учні 10 класу

                                                                             

Заходи до

 145-ї річниці від дня народження  Лесі Українки  

“Я маю в серці те, що не вмирає

             

Назва заходу

Поетична радіолінійка “Слава Лесі Українки вічно з нами буде”

Літературно-музична мозаїка за  творами  Лесі Українки для учнів початкової школи

Усний журнал за творами Лесі Українки

Тематична інформація «Я маю в серці те, що не вмирає»

Життєвими дорогами Лесі» - виховний захід у бібліотеці школи

Леся Українка (1871 – 1913) – найславніша українська поетеса, послідовний та енергійний борець за утворення українського народу, за його консолідацію в політичну націю. Вся сукупність її творів – це образ ідеальної землі, земного раю, що зветься «Україною». З’явився цей образ – і цілі маси людей збагнули, що вони не просто обивателі, а українці, що це звання їх зобов’язує, що їм є за що боротись і віддавати життя.

Як кожен ідеал, цей образ не може бути повністю втіленим у земному житті, але він і зобов’язує нас випростатись і вірно служити тій високій ідеї, що зветься «Україною».

 

                                                                                                                Заходи

щодо Дня рідної мови

     «Мова духовне багацтво народу!»

 

№ з/п

Назва заходу (події)

Дата і час проведення

Класи

Відповідальні

1

Класні години на тему: «Любіть Україну і мову її солов'їну»

22. 02.-26.02

2016 р.

5-11 класи

Класні керівники

2

Конкурс малюнків «Диво калинове – чари барвінкові»

22.-02.-26.02

2016 р.

1-11 класи

Класні керівники

3

Конкурс на кращого читця-декламатора
«Лунай, величне наше слово»

 

22.02 2016 р.

10-11 класи

Вчителі української мови та літератури

 

Пошук
Календар
«  Березень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Зробити безкоштовний сайт з uCoz