Функціональні зміни в результаті занять бойовими мистецтвами
Сила Фізичні зміни
Гнучкість є наслідком регулярних розтягнень. Виконувані постійно, розтягнення тонізують і розслаблюють тіло. Розтягування сприяє кровообігу, знижуючи м'язову напругу, яку в іншому випадку, накопичуючись, негативно впливає на здатність організму зберігати рівновагу.
Спритність - здатність швидко змінювати напрямок руху або положення тіла, а також плавно переходити від одного руху до іншого.
Уважність або пильність забезпечує постійну готовність до реагування на зміну навколишнього оточення і запобіганню раптових зовнішніх загроз.
Витривалість дає можливість виконати великий обсяг роботи для досягнення мети. Регулярні фізичні навантаження, дихальні вправи і правильне харчування підвищують як фізичну, так і психологічну витривалість.
Координація - здатність об'єднувати фізичні і психологічні процеси в ефективне та раціональне рух.
Точність виникає при чіткому виконанні руху відповідними м'язами. Оскільки в бойових мистецтвах кожна техніка має певне призначення і мета, точність у процесі регулярної практики ставати невід'ємною рисою будь-якого майстра. Наслідком звички точно виконувати техніки є розвиток конкретного і чіткого мислення при прийнятті рішень в повсякденному житті.
являє собою один з найважливіших факторів безпеки і ведення бою. Так як бойові мистецтва у своєму чистому вигляді є способом вирішення конфлікту між протиборчими сторонами, розвиток фізичних і психологічних сил займає основне місце в тренувальному процесі.
Психологічні зміни
Впевненість виникає при усвідомленні здатності захистити себе. Психологічна стійкість, развиваемая на заняттях бойовими мистецтвами, благотворно впливає і на щоденне життя, породжуючи стійке відчуття власної гідності.
Підвищена самооцінка є результатом позитивного ставлення до життя, знань і внутрішньої дисципліни, які всі разом створюють структурну схему подолання перешкод і забезпечують переконаність в успіху.
Переконаність у тому, що ви в змозі контролювати будь-яку ситуацію і здатні забезпечити власну безпеку, виробляється на заняттях бойовими мистецтвами.
Віра в успіх з'являється в результаті регулярного досягнення поставлених перед собою ближніх і дальніх цілей на заняттях бойовими мистецтвами.
Висновок: Карате – це дисципліна, здоров`я, сила та впевненість у собі!
«Справедливість без сили - безпорадна, сила без справедливості – насилля!»
«Справедливість мусить бути сильною, а сила – справедливою!»
Настільний теніс – найкращий в світі вид спорту для мозку
Настільний теніс – гра яка тренує на лише тіло але й мозок. Дехто вважає гру в настільний теніс просто відпочинком. Але це далеко не так.
З грою в настільний теніс я познайомився ще будучи дитиною. Моя мати дуже добре грала в «пінг-понг». Я часто спостерігав за грою і дивувався тому, що вона перемагає всіх знайомих бажаючих пограти з нею. У неї були чудові рефлекси, тактика і стратегія гри.
Сам я навчився добре грати в настільний теніс лише після того як провів три роки в Німеччині, як молодий солдат армії США. У військових, майже на всіх базах відпочинку, є столи для настільного тенісу. Я був хорошим гравцем і навіть виграв декілька турнірів. Потім я познайомився з іншим солдатом з Вест-Індії, Рене. Він грав на декілька рівнів краще ніж я. Я завжди намагаюсь спілкуватися з людьми які в чомусь кращі від мене. Вони допомагають мені розвиватись і вдосконалюватись. Граючи з Рене я постійно програвав, але це лише сприяло тому, що я грав все краще і краще. Ми проводили дуже багато часу граючи в настільний теніс і в решті-решт я зміг його перемогти.
Настільний теніс сміливо можна назвати спортом для мозку. Підчас гри ви багато рухаєтесь використовуючи все тіло, тренуєте очі, покращуєте координацію рук та ніг, Всі ділянки вашого мозку задіяні і працюють, так як, ви плануєте стратегію гри, тактику, та відстежуєте м’ячі і удари. Цей вид спорту не є травматичним. Настільний теніс, одночасно, є другим за популярністю масовим спортом і наймолодшим з основних видів спорту в світі.
Для того щоб почати грати самому в настільний теніс слід в першу чергу цього захотіти.
Щоб отримувати максимальне задоволення від гри потрібно добре грати. Для цього варто записатись до клубу з настільного тенісу де професійний тренер навчить вас основам гри і підкаже як краще покращити свою майстерність. Для того щоб грати в настільний теніс більше часу потрібно купити тенісний стіл, тенісні ракетки та м’ячі. Це дасть Вам змогу вдома, після роботи, чи у вихідний день, отримувати задоволення від гри.
Де б ви не грали в настільний теніс – це принесе лише користь вашому здоров’ю. Науково доведено, що люди які ведуть малорухливий спосіб життя (багато часу проводять перед телевізором, перед монітором комп’ютера …) в два рази частіше хворіють. Люди, які займаються спортом не менше 30 хвилин в день два або більше разів на тиждень почувають себе набагато краще.
Для того щоб займатись спортом, він має стати звичкою. Для нашого мозку звичка це певна послідовність дій, які він виконує автоматично і без зусиль.
Чим шахи корисні для дітей
Для розвитку розумового потенціалу дитини, шахи так само важливі, як і заняття спортом - для фізичного здоров'я. Якщо в школах чи дитячих центрах вашого міста немає шахового клубу – це зовсім не привід залишати цю гру без уваги. Якщо в сім'ї хоч один з батьків знає правила і вміє грати в шахи, то обов'язково варто навчити цьому і дитину.
Чому важливо вчити грати в шахи ще в дитинстві? На це є багато причин: по-перше, тому що у дітей мозок дуже допитливий, і вони з легкістю освоюють все, що їм цікаво; по-друге, як і тіло, мозок все ще розвивається, і будь-яка нова інформація засвоюється набагато легше; по-третє, гра в шахи розвиває логічне мислення, яке допоможе дитині надалі краще засвоювати шкільний матеріал, правильно структурувати знання і розуміти більш складні предмети.
Гра в шахи неймовірно корисна, і багатогранність її впливу на дитину дуже важко переоцінити. І справа не тільки в розвитку логічного мислення. Судіть самі, але граючи в шахи, ваша дитина вчиться:
• Приймати власні рішення і відповідати за них (інакше вона програє або втратить чергову важливу фігуру).
• З усіх варіантів можливих дій дитина вчиться вибирати найбільш вигідне і правильне рішення.
• Гра в шахи допомагає оживити і розвивати уяву, а також впорядкувати думки і знання.
• Шахи вчать тайм-менеджменту, адже в класичних шахах гра не може тривати вічно, і у кожного гравця є певний час, на обдумування кожного ходу, як і загалом на гру.
• Гра вчить приймати екстрені рішення, не впадаючи в паніку – знову-таки, коли час вже закінчується, гравець змушений приймати швидкі рішення без довгих обмірковувань і нести відповідальність за них.
• Також шахи допомагають позбавитися від сором'язливості і розвинути комунікативні навички, адже почати спілкуватися з різними людьми набагато простіше під час гри, ніж просто так.
• Шахи розвивають логічне мислення, а також вчать вибудовувати стратегію дій, враховуючи цілий ряд сторонніх чинників, що дуже знадобиться по життю кожній людині.
Про користь шахів можна говорити практично нескінченно, і дійсно, важко знайти іншу гру, яка пройшовши тисячі років історії, залишалася б такою ж захоплюючою для багатьох поколінь, і при цьому була б хоч на десяту частину настільки ж корисною. Тому замість довгих обговорень, пропонуємо просто сісти пограти зі своєю дитиною в цю чудову гру.