Тема уроку: Узагальнення та систематизація знань з теми
«Многочлени та дії
над ними»
Мета уроку:
Ø узагальнити і
систематизувати знання, виробити вміння та навички учнів у застосуванні правил
додавання та віднімання многочленів, множення многочленів, множення одночлена
на многочлен, практичному використанні формул скороченого множення, а саме,
квадрата двочлена та різниці квадратів;
Ø повторити та закріпити властивості
розв'язування рівнянь, властивості степеня з натуральним показником, декартові координати;
Ø розвивати логічне мислення, творчу активність учнів, увагу, інтерес до
математики та інших предметів
(астрономія, історія, світова література),
уміння узагальнювати, виділяти
головне, робити висновки;
активізувати навички роботи в
парах та групах;
Ø виховувати самостійність у практичному застосуванні набутих знань,
охайність ведення записів;
Ø підвищувати мотивацію навчання за рахунок використання ІКТ.
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.
Форма уроку: інтегрований урок-змагання між групами.
Обладнання:
Ø магнітні дошки,
комп’ютер, проектор, екран;
Ø картки-завдання для груп;
Ø картки-відповіді;
Ø плакат-оцінювання, плакат
настрою.
Епіграф: «Недостатньо мати лише добрий розум,
головне — це раціонально
застосовувати його»
Р. Декарт
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання.
Консультанти доповідають про
наявність домашнього завдання в учнів.
ІІ. Тема, мета, мотивація навчальної
діяльності.
«Алгебру можна розглядати
як мову особливої властивості». М.Остроградський
Алгебра багато століть розвивалася
як наука про рівняння. Рівняння складаються з виразів. Вирази в математиці відіграють таку роль, як
слова у в мові або окремі цеглинки в будинку. Математична мова - це мова виразів. Щоб опанувати її, треба
навчитися оперувати математичними виразами, розуміти їх зміст, уміти записувати
у зручному вигляді. Існують різні види математичних виразів. Ми розглядаємо найпростіші з них
одночлени, многочлени.
ІІІ. Поділ класу на групи
Клас заздалегідь поділений
на три групи.
ІV. Робота в групах.
1) Актуалізація опорних
знань і діяльності учнів, необхідних для творчого рішення завдань (технологія мозковий штурм, мікрофон,
незакінчені речення).
Кожна група отримує теоретичні запитання та
вправи усного характеру з
теми, а саме:
§ І група – кросворд;
§ ІІ група – закінчити
речення;
§
ІІІ група – відповісти на запитання.
Після
обговорення їх в групах учні доповідають всьому класу.
1)
Узагальнення понять і засвоєння відповідної їм системи
знань
(«математична
абетка» – вправи на відповідність )
Кожна група отримує індивідуальне
завдання, що складається з 7-8 вправ на відповідність. Результат роботи кожної групи – математичний термін
з даної теми.
1)
Творче застосування узагальнених знань, умінь і навичок
Практична робота «Сузір’я» (міжпредметні
зв’язки - астрономія).
Всі групи отримують спільне
завдання:
4) Легенди та міфи про сузір’я (історія і світова література).
Інформація підготовлена учнями
заздалегідь.
5) Астрономічна хвилинка
6) При резерві часу провести
самостійну роботу
Кожен
учень в групі отримує індивідуальне завдання.
V. Підведення підсумків роботи груп.
Оцінювання роботи груп та учнів зокрема.
Рефлексія:
Ø Що
повторили на уроці?
Ø Що
нового дізналися?
Ø Чи
продуктивною була ваша робота на уроці? Як ви її оцінюєте?
Ø Чи сподобався вам урок?
Ø Які емоції викликав урок
і як ви оцінюєте свою участь у ньому?
І я хочу закінчити урок словами
відомого італійського ученого Галілео Галілея
„ Природа
розмовляє мовою математики”.
VІ. Домашнє
завдання
§10-17,
тестові завдання №4 (с. 148).
|